Evde ne yapsak? (Film önerileri 2, bu defa 7’den70’e)

Herkese tekrar merhaba sizlere söz verdiğim gibi film önerilerimin devamını şuanda sizlerle buluşturacağım. Umuyorum içlerinden en azından bir tanesi güzel vakit geçirmenize sebep olur, alır birkaç dakikalığına başka bir yere götürür hem de evden çıkmadan. Şimdi dilerseniz önereceğim filmlere geçelim…

1.Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi

Tür: Fantastik,Macera

Konusu seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamın hayatını konu alıyor. Benjamin Button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir. Yaşlı doğup, bebekliğe doğru giden bir hayat yolculuğu.

Buraya tıklayarak fragmanı seyredebilirsiniz

2.Insıdıous ya da Ruhlar Bölgesi (1-2-3-4)

Tür: Korku,Gerilim

Bu film neredeyse bir seri oldu ve toplamda 4 film mevcut. llk iki film, baba oğulun yaşadıkları korkunç olaylar sonucunda kurtuluş için astral seyahat ile ruhlar bölgesine geçmesine, üçüncü film aileye yardım eden aynı psişik üzerine odaklanır; bu kez ölülere seslenen genç bir kızın yardımına gelen başrolümüz ile yine aynı yöntem ile kötü ruhtan kurtuluş aranır ve son olarak  dördüncü filmde başrolümüzün kendi yaşantısına onu  geçmişini izliyoruz ve seri burada sona eriyor. Aslında tek bir ruhun yarattığı kötülükleri yok etmeye yardımcı olan kadının hayatını ileriden geriye doğru seyretmiş oluyoruz. İzlediğim en iyi korku filmlerindendir. 

Fragman burada tıklayınız.

3. Sınav-Exam

Tür: Psikolojik Gerilim

Konumuz bir ilaç firmasının işçi alımı için yaptığı sınav. Ancak sınavda soruyu bulmak cevabı bulmaktan daha zor olan tek şey. Bir araya gelmiş bir grup iş isteyen insanın neler yapabileceğini ve kimsenin göründüğü gibi biri olmadığını bizlere hatırlatıyor. Akıl oyunları ile dolu bir film.

fragman için buraya tıklayınız.

4.Bay Evet

Tür: Romantik komedi ,Komedi

herşeye hayır diyor ve geçiştiriyoruz ya da o şeye şans vermiyoruz peki bir gün boyunca herşeye sadece evet dersek hayatımızda neler olur? neler değişir? gibi soruların yanıtlarını alabileceğimiz muhteşem bir Jim Carrey filmidir.

fragman için buraya tıklayınız

5.Kara Büyü – Darg me to hell

Tür: Gerilim, Korku

Film bankada çalışmakta olan bir kadının bir müşterisi ile yaşadığı tartışma sonucunda aslında o müşterinin sıradan biri olmadığını iliklerine kadar hissederek ögrenmesini konu alıyor.

fragman için buraya tıklayınız

6.Elektrik Savaşları 

Tür: Biyografi,dram,tarih ve savaş

Tarihin en önemli olaylarından biri olan elektrik ampülünün icadını konu ediniyor. Tarihe elektrikte alternatif akımın kullanımına öncülük eden isim olarak geçen George Westinghouse, Tesla’nın desteğini alacaktır. Çünkü Westinghouse’a göre Edison, icadı konusunda ölümcül hatalar yapmıştır. Tesla ve Westinghouse, alternatif akımla ilgili büyük bir bahse girer. Kazanan kişi tarihin akışını değiştirecektir.

buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz

7. Joker

Tür: Dram

 Başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür. 

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz

8. Bir zamanlar Hollywood’da

Tür: Drama, Komedi

Hollywood’da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün film sektörüne girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon filmi aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Ancak Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp film sektörüne adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu konuda ona katılmaktadır. Ancak ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki şansları da azalmaktadır. Dostluk dolu bir film kesinlikle.

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz

9. Bird Box

Tür: Korku, Gerilim, Bilim kurgu

Peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlar. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmaz.

Fragmanı izlemek için buraya tıklayınız.

10.Yedinci hayat- What happened to Monday?

Tür:Bilim kurgu, gerilim, macera

Dünyanın nüfus artışı sebebiyle yeni bir yasa getirilmiştir ve aileler artık sadece birer çocuk sahibi olabilecektir. Ancak birbirinin birebir aynı olan yediz kız kardeşler hükümetin konuyla ilgilenen ve acımasız Nicolette Cayman tarafından yönetilen kolu Çocuk Tahsisi Bürosu’yla tehlikeli bir saklambaç oynamaktadır. Göze batmamak adına hepsi sanki tek bir kişiymiş gibi davranmaktadırlar. Karen Settman adında tek bir kadın olarak haftanın her günü farklı bir kardeş dışarı çıkmaktadır. Ancak büyükbabaları tarafından haftanın 7 günüyle adlandırılan kardeşlerden birinin bir gün eve geri dönmemesi bütün düzeni yıkacaktır. Harika bir film kesinlikle.

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz

Birkaç tane de Türk filmi önermek isterim sizlere şimdi isterseniz onlara bakalım.

1.Nadide Hayat

Tür: Dramatik komedi

Çağan Irmak’ın güldüren çok keyifli bir filmidir. Anne ile birlikte izlemek ayrı keyiflidir. Başrolde Demet Akbağ role inanılmaz güzel ve gerçekçi hayat vermiş bence. Konusu Nadide Hanım, 30 yıllık hayat arkadaşını ani biçimde kaybedince, hayat karşısında ne istediğinin boşluğunu yaşar. Bir dönem kendisine hobiler edinmeye çalışsa da, hepsi birer geçici heves olarak kalır. Dikiş kursundan, koroya; gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivitede aradığı mutluluğu bulayan Nadide Hanım, gazetede gördüğü bir haberle kendisini önce okul sıralarında, ardından mavi sulara kendini atar. Bir grup genç ve gizemli bir kaptan ile “yeni bir başlangıca” yelken açar!

Fragmanı izlemek için buraya tıklayınız.

2. 7.Koğuştaki Mucize

Tür: Dram, 

Baştan uyarayım kaya gibi sert bir insan olsanızda yanınızda bu filmi izlerken mendil bulundurmayı unutmayın. 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. 

Fragman için buraya tıklayınız.

3. Hedefim Sensin

Tür: Komedi

Çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan’ın hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Zekeriya Taştan, İstanbul sokaklarında çiğ köfte satarak geçimini sağlar. Oldukça geveze bir adam olan Zekeriya’nın başına ne gelirse çenesinden gelir. Bir gün konuşmaması gereken bir yerde ve zamanda yine kendisini tutamaz. Ama bu sefer başına büyük bir dert alır ve İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. Artık onun yeni yuvası ilk defa ayak bastığı Gökçeada olur. Burası Zekeriya’nın hayatı için adeta bir dönüm noktası olur. Gökçeada’ya gelmesi ile hayatı değişen sadece Zekeriya değildir. Onun gelişi ile birlikte Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın hayatı da bambaşka bir hal alır. Muğla’nın o harika eşsiz güzellikteki canlılığına doğasına szizi hayran edevektir. Gidip bizzat orada 1 hafta kalmışlığım olduğu için Muğla’ya olan özlemimi tekrar film sayesinde bri nebze azalttım.

Fragman için buraya tıklayınız.

Bu defa çocukları da unutmak istemiyorum onlar içinde veya aile olarak güzel vakit geçirmek isteyenleree de ya da hep çocuk kalanlara da önereceğim filmler var. Onlarda şunlar;

1.  Bir böceğin yaşamı

Bir karınca kolonisinin yaz boyunca çekirge sürüsüne hamallık ettiği ve sonunda iyilerin kazandığı harıka eğlenceli bir animasyon filmidir. 

Fragmanı izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

2. Alis Harikalar Diyarında

17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. Aslında 10 sene öncesinde de ziyaret ettiği yeri ikinci ziyaretinde hatırlamıyor bile. Harikalar Diyarı’nda Alice’i karşılayanlar arasında koskocaman şapkasıyla Mad Hatter karakterini canlandıran Johnny Depp de mevcut. Eğer izlerseniz Hadmatter’a ya da diğer adıyla şapkacıyı benden selam iletin.

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz.

3. Sevimli Canavarlar

Canavarların dünyasında gidelim ve aslında onların hayallerimizde olduğu gibi korkunç olmadığını görelim hem gülelim hem eğlenelim derseniz buyrunuz efendim.

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz.

4. Aşçı Fare ya da Ratatouille

Dikkat bu filmi izlerken veya izledikten sonra yemek hazırlama olasılığınız çok yüksektir. Bol soslu spagetti makarna eşliğinde izlenilmesi önerilir. Şişman fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz.

5. Charlie’nin çikolata fabrikası 

Bu filmde de bolca çikolata ve şeker yeme olasılığınız çok yüksektir, zira izlerken çikolata kokusu burnunuza kadar gelecektir. Son derece sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Diğerleri ile birlikte çikolata fabrikasını gezerler. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir.  İnsan ilişkilerinde ve hayat bakış açısında nelerin kazandırıp nelerin kaybettirdiğini çok net anlatan muhteşem bir filmdir.

Buraya tıklayarak fragmanı izleyebilirsiniz.

Veee önerilerimin yine maalesef bugünlük sonuna gelmiş durumdayım. Aslında oldukça  fazla film var önermek istediğim ancak  elbette bu önerilerin devamı gelecektir ve onlarla da sizleri bir sonraki yazılarımda buluşturacağımdır. Umuyorum en azından biri sizleri bulunduğunuz durumdan biraz olsun uzaklaştırır ve güzel vakit geçirisiniz. Şimdiden herklese keyifli seyirler dilerim.

Sizlerinde film önerileriniz varsa yorumlar kısmında önerilerinizi beklemekteyeyim.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, kendinize bakabildiğiniz kadar iyi bakın.

2 thoughts on “Evde ne yapsak? (Film önerileri 2, bu defa 7’den70’e)

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s