21

Selam, bu yazımı 21 yaşıma ithafen yazmak istiyorum. Çünkü şuan kendisinin son 8 günü içindeyim ve ona yakışan bir yazı ile veda etmek, burada ondan bir parça kalmasını istiyorum.

Sevgili 21, seninle başladığımız yeni yılda hayatımda çok iyi şeyler olmadı maalesef ama asla en kötüleriydi de diyemem. Seni çok sevmiştim daha alışamadan seni bu sene ile birlikte uğurlamak zorunda kaldım. Tadını doyasıya çıkaramadım, söyle bir ağız dolusu “21 yaşımdayım.” diyemedim. Geldin ve gidiyorsun ama biliyorsun.

Biliyorsun, beni gerçekten çok daha derin, geniş düşünceli biri yaptığını, canımın ne kadar yanabilecegini,

emek harcanmış bir hayalin ellerimden kayıp gittiğinde yaşadığım o korkunç geceyi, ne kadar kahroldugumu, hak ettiğim ama etmediğim şekilde bitirdigim okulumu, kazanıp gitmek istemedigim başka bir okulu, içimdeki “okumaya devam etmeliyim” sesini, yaşlanıyorum galibâ hissini, gelecek kaygısını hayatimda hiç yaşamadığım kadar çok yaşadığımı, mezun oldum ve herkes işe başlamamı bekliyor ancak benim hala test çözüp sınavlara hazırlanıyor olduğumu. Çok iyi biliyorsun.

Çevremdeki herkesin tek derdi ben olduğumu, sürekli gelecek planlarımı herkesin ne kadar merak ettiğini, sen istemesende başkalarının sözlerinin kafamda tekrar ettiğini biliyorsun.

Insanlara tahammül seviyemin ne halde olduğunu, herkese kendimden çok koştuğumu, iç güdülerimin çok iyi olduğunu biliyorsun.

Dost sandığım bazı arkadaşlarımdan kendimi ne kadar uzak tutmak istediğimi, yalnız kalmayı ne kadar çok sevmiş olduğumu fark ettiğimi biliyorsun.

Sen aramadıkça seni arayıp sormayan insanların seni gerçekten sevmedikleri biliyorsun.

Kendini artık öyle çok tanıyorsun ki, en azından bir yaş öncesinden çok. Öyle kendinle kaldın ki, kimselere tahammülün kalmadı.

Kendine değer vermeyi, istediğini istediğin gibi yapmayı, neye gülüp neye ağladığını artık gayet iyi biliyorsun.

Sağlığım ve sevdiklerimin sağlığının herkesden herşeyden daha önemli olduğunu fark ettirdigin ve şükretmeyi hep hatırlattığın için sana minnettarım.

Ne çok gündüz gecemiz oldu birlikte, ne çok güldük ağladık ama seninle :):)

Kimselere düştüğümüzü göstermemeye çalıştık, çok zordu ama yaptık. Çook mutsuzduk ama zorla da olsa herkese herşeye inat güldük. Onları kendimize güldürmedik, gülemeyeceklerde. Gözün arkada kalmasın.

Bir yaşdın, yıldın sadece bir sayı belki de ama bende ki ruh halin hiç gitmeyecek. Seni her andığımda her göz yaşını, her kahkahanı, her sorgulayışını, her duanı, her Seni çok iyi hatırlayacağım.

Bana getiridigin iyi veya kötü herşey için sana çok teşekkür ederim, geldin ve gidiyorsun belki ama beni benimle tanıştırdığın için çok teşekkür ederim. Inan hoscakal bile demeye varmıyor dilim ama gidiyorsun, istemesemde.

Seninle birkaç ayda ne çok büyüdüm, öyle hissettim. Ne uzun ve zor bir yoldan geçtim. Kararsizliklarla, hayal kırıklıkları ile dolu bir yol. Beklenmedik sonu bol olan. Güldürdügün için de teşekkür ederim.

Sevdiğim herkes hala benimle, hayatımda ve mutluyum onlarla. Kimseye kırılmadım, darılmadım.

Gidenler gitti ama kimseyi zorla da tutamazdın. Üzülme bak daha mutlusun, daha mutluyuz, mutluyum.

Seninle üniversiteden mezun olduk, bunu başardık belki birinci olamadık ama olsun ne kaybettik ki. Üniveriste sınavına tekrar girerek şansımızı denedim bir okul kazandık ama yolumuzun o olmadığını fark edip vazgeçtik gitmedik. Yolumuza devam ederken çok fena yuvarladım, her yerimiz yara bere içinde kaldı, sanki bir gökdelenden yere düştüm ama olsun, ölmedik hala şansımız var. Üzülme. Yeterince üzülüp ağladım.

Seni çok seviyorum 21. Sen hiç bir şeyden suçlu değilsin, sen yaşadığım en duygulu ama ayakta durmayı bir şekilde başaran en iyileri hak eden bir yaşdın. Umutlarla başladığın hicbir şey gerçekleşmedi ama suçlusu sen değildin. Bana yara bere içindeyken yürüyemesemde ufacık bir gülümseme ile ellerimi sıka sıka ayağa kalkmayı öğrettin. Uzuuuun gecelerim, uzuuun uykularım oldun.

Ne çok kilo aldık seninle 9 ayda birden bire. Hemen spor da yaptık saglikli beslenmeye daha cok dikkat etmeye de. Hala spor yapiyoruz. Umuyorum sen gitsen bile sporumla birlikte daha fit bir forma girmiş olurum. Covid yüzünden gezemedik seninle, tatile gidemedik ama ne kaybettik hiçbirşey üzülme. En yakın arkadaşım ile yaptığım bir günlük bir kaçamak, ailen ile yaptığım bir iki piknik sana çok iyi geldi bunu da ben biliyorum:) umuyorum sende beni sevmışsındır benimle yasadigin için cokk teşekkür ederim. Hep zihnimde kal. Seni çok çok sevdim, seviyorum. Hoşça kal.

Veeee sana gelirsek 22 ! Konuşacak yaşayacak daha çook şeyimiz var seninle. Yakında görüşürüz.

5 thoughts on “21

  1. Çok çok çok teşekkür ediyorum Alev Ablacığım, zaman ayırıp her yazımı okuyup yanımda olduğun için. Inşallah güzel daha güzel bir yıl olurda sizlere o guzellikleri de anlatabilirim. Iyi dilekleriniz için minnettarım. ♡♡♡ varolun.

   Liked by 1 person

 1. Yazmak keyifli olduğu kadar okumakta bir o kadar keyifli geliyor bana bazıları ile hüzünlensem de. Dün dünde kaldı, yeni güne merhaba diyelim sevgiyle.😉🕊🕊🕊

  Liked by 1 person

 2. Yazını okudum 21 ! Harika bir yazı gibi geldi.Çünkü farklı bir bakış,farklı bir çerçeve ,farklı bir şey gördüm.Hoşuma gitti.Bazı cümlelerde kendi yılımı buldum! İlginç ifi.Teşekkürler,sevenin çok olsun.

  muzafferdaştan

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s